הערכות שווי

הערכות שווי

בבואנו למכור או לקנות נכס כלשהו עלינו לבצע הערכת שווי בכדי לדעת עבור מה אנו משלמים והאם אנו מקבלים תמורה לכסף שלנו או לחלופין כמה שווה מה שנמצא כבר ברשותנו.

בדומה לכך הערכת שווי של הפירמה הכלכלית שלנו היא הכרחית לצרכים שונים כגון אופן חלוקת המניות , מיזוגים ורכישות של פירמות נוספות , הכנסת שותף ,דרישות מס הכנסה או פשוט רצון של בעלי העסק לקבל תמונה עדכנית ביותר של שווי הפירמה הכלכלית אותה אנו מנהלים.

תקנות ה IFRS – הפכו את תחום הערכות השווי לפופולארי מאד בשנים האחרונות והכניסו מושגים חדשים יחסית בעולם הפיננסי כגון : חישוב עודף העלות ברכישה , נכסים מוחשיים ובלתי מוחשיים ועוד.

ישנם שיטות שונות ומגוונות להערכת שווי , ישנן כאלו המתבססות על הערכות פשוטות יחסית ונקבעות בעיקר על פי הדוחות הכספיים וישנן הערכות מורכבות יותר ומתבססות על סמך תחזיות רב שנתיות הכוללות דוח רווח והפסד ותזרים מזומנים

השיטה על פיה חישבנו את הנכס תשפיע באופן ישיר על השווי שיתקבל מההערכה ולמעשה השווי המתקבל על ידי מעריך שונה או שיטה שונה תוביל לתוצאה שונה משמעותית

זהו תקציר כללי של הערכת שווי וניתן להבין מהאמור שבכדי להעריך שווי פירמה כלשהי נדרשת הבנה מעמיקה בתחום , ניסיון והכרות עם הענף בו פועלת החברה ועוד.

אנו בחברת "חנן עמוס-יעוץ כלכלי ופיננסי" מתמחים בהכנת הערכות שווי לצורכי מכירה / גיוס הון ממשקיעים / ביצוע מכירה חלקית לשותפים. במסגרת התהליך אנו:

נבנה את הערכת השווי .

נציג אותה במסגרת ROAD SHOW לגורמים הרלוונטים.

נסייע בגיבוש הסכם ההעברה / מכירה.

נלווה את הגורם "הנכנס" בקליטה "רכה"

אנחנו ממש כאן !

מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם !

דילוג לתוכן