במה כדאי להשקיע?

השקעות נדל"ן
במה כדאי להשקיע?

כבעלי עסקים אתם מתלבטים מדי פעם במה "נכון" להשקיע ?
חז"ל אמרו : "לעולם ישליש אדם את מעותיו: שליש בקרקע ושליש בפרקמטיה ושליש תחת ידו" ובמילים אחרות: אדם צריך לחלק את הונו בחלקים שווים בין נדל"ן, עסק ומזומן. ( שליש אינו מחוייב המציאות, אך נכון לחלק השקעות ולא לרכזן בנושא אחד) .

נדל"ן – מגורים או עיסקי ?

לאחר ביטול מרבית הפטורים על "דירות מגורים" יש לבחון השקעה זו על פי תשואת דמי השכירות בשילוב ציפייה לעליית ערך ובניכוי מס רכישה ומס שבח .
עליית ערך עשויה להביא רווחים נאים אם נבחר מיקום שצפוי בו פיתוח אזורי, רכבת, שדה תעופה, כביש מהיר בשילוב עם שינוי תב"ע משמעותי. השקעה בנכס עיסקי (מסחר, תעשייה) חשוב שתעשה בראייה של איכות ניהול הנכס לאורך זמן, תקנון המחייב את "בעלי הנכסים" במתחם ליצירת מנגנוני תחזוקה ושדרוג לאורך השנים וכמובן בחירה במיקום "מבטיח" בראייה של לפחות 10 שנים קדימה. פארק תעשייה קיסריה, פארק המדע רחובות-נס ציונה, תפן ודומיהם נבנו בראייה מפוקחת המבטיחה שמירה ואף עליית ערך הנכסים.
האם להשקיע בקרקע עליה אין עדיין תכנית מאושרת לבניה ? השקעה זו דומה להשקעה בסטרטאפ – אתם יודעים כמה היא תעלה, אין לכם מושג מה יצא לכם מזה. אז אם להשקיע, סכנו סכום כסף שאתם יכולים להרשות לעצמכם שיאבד במלואו או במילים אחרות הבינו כי מדובר בהשקעה ספקולטיבית.
נדל"ן בחו"ל עלה לכותרות לאחר הכבדה על המשקיעים בישראל באמצעות הטלת "מס רכישה", "מס שבח מקרקעין" וביטול מרבית הפטורים.
בצעו השקעה זו לאחר בדיקה קפדנית של המוכרים, הנכס עצמו וכן הטיפול שנדרש בנכס לאורך זמן. התשואה עשויה להיות גבוהה מאשר בישראל, אך קחו בחשבון :
מסים החלים על הכנסה זו במדינה היעד.
שכר מתווכים ומנהלי הנכס.
עלויות שיפוץ בעת החלפת שוכר וכן השלמה למס הישראלי.
חשוב לבחון האם קיימת אמנה למניעת כפל מס . עם מרבית המדינות קיימת אמנה למניעת "כפל מס" , אך בידקו זאת מראש על מנת להימנע מתשלום מס כפול.
השקעה מעניינת בנדל"ן חו"ל – השתתפות בקבוצה הרוכשת נכס במשותף על מנת להשביחו ולמכור אותו ברווח :
בידקו את מנהלי הקבוצה – ניסיונם במדינה זו.
הון עצמי (לעומת מינוף מסוכן).
רישום הזכויות שלכם במוסד רישמי להבטחת זכויותכם.
מידת היכולת להעביר כסף ממדינת היעד חזרה ארצה.
קרנות נדל"ן מתמחות הינן שותפויות או חברות המציעות לכם לרכוש "יחידות השתתפות" בקרן. מנהלי הקרן בוחרים במה להשקיע וכיצד לנהל את ההשקעה.
הקרנות פועלות בישראל ובחו"ל ויתרונן בניהול מקצועי והשקעה במספר מיקומים להקטנת הסיכון.
מנהלי הקרן גובים "דמי ניהול" מהכספים המנוהלים וכן חולקים אתכם את הרווחים. בדרך כלל השקעתכם בקרן תהיה "סגורה" למשך 4-6 שנים עד למועד המימוש.
בהצלחה !* המידע מתוך מאמר של רו"ח דורון שטיין

שתף:

מאמרים נוספים:

youtuber, blogger, screenwriter

קורונה והפנסיה שלנו

יצאתם לחל"ת? פוטרתם? אינכם ממשיכים להפקיד כספים לפנסיה שלכם ? עצתי – שימו לב כי לפחות הכיסוי הביטוחי שלכם נשמר  ראשית שימו לב כי בתקופת

mask, surgical mask, virus

הלוואת מדינה במסלול קורונה

הלוואת מדינה במסלול קורונה:  מי?  כמה?  למה?  איך? (כל התשובות לשאלות) קרן מדינה הינו מסלול הלוואות המופעל על ידי משרד הכלכלה בימים כתיקונם כקרן שנוסדה

dollars, currency, money

איתור כספים אבודים

מיליארדי שקלים 'מנותקי קשר' שוכבים בבנקים ובחברות הביטוח ללא ידיעת בעליהם, ודמי הניהול מכלים אותם. אין סיבה שזה יימשך כך. קרוב ל־30 מיליארד שקל שוכבים

אנחנו ממש כאן !

מלאו את הפרטים מטה ונחזור אליכם !

דילוג לתוכן